Garść newsów #2
Mamy dzisiaj poniedziałek 8 kwietnia i czas najwyższy nadrobić pewne zaległości z poprzedniego tygodnia.
W poprzednim tygodniu dowiedzieliśmy się, a przynajmniej takie są plotki, o miejscach akcji dwóch gier od Ubi. Podobno nowy Assassin’s będzie dziać się w czasach wikingów, a Watch Dogs 3 będzie umiejscowiony w Londynie. Obie plotki pochodzą z dość wiarygodnych źródeł, a więc wikingowie i Londyn nas wita.
Książę Harry uważa, że Fortnite powinno być zakazane. Jeśli tak uważa członek rodziny królewskiej, to chyba coś w tym musi być? Książę uważa, że tytuł ten jest bardzo uzależniający, bardziej niż alkohol i prochy i ma negatywny wpływ na rozwój młodych osób. Chyba nikt nie będzie zdziwiony, że na te rewelacje, społeczność graczy dość nerwowo zareagowała. I uważają, że kto jak to, ale książę Harry jest ostatnią osobą, która powinna prawić takie morały. Argumenty jakie między innymi zostały użyte, nie dają wiele do obrony księciowi. I między innymi wytknięto mu jeden z wywiadów z 2013 roku, w którym mówił, że dzięki grom łatwiej było mu wykonywać zadania drugiego pilota w bojowym helikopterze Apache. Czy to, że jako bogacz nie ma zielonego pojęcia jak żyją zwykli ludzie. A na dokładkę wspomniano, że w 2005 roku na bal kostiumowy założył opaskę z swastyką. I Chyba tyle w tym temacie.
Jak jesteśmy przy głowach państw. To nasz prezydent Andrzej Duda powołał e-sportową drużynę narodową w grze FIFA, która ma w 2020 roku reprezentować nas w turnieju eNations Cup. Kapitanem drużyny został Miłosz Bogdanowski znany jako milosz93, wielokrotny Mistrz Polski w grze FIFA.
I kolejne plotki. Dość dużo było ich w tamtym tygodniu. Tym razem wieści z obozu Microsoftu. Podobno szykuje się droższy wariant Xbox Games Pass. Niestety na razie nie wiemy, co będzie oferować. No ale jeśli ma być droższy, to będzie oferować chyba wiele dobrego. Szczegółów podobno mamy dowiedzieć się na E3. A więc czekamy.
Komisja Europejska oskarża Valve o stosowanie blokad regionalnych. Jest to dość gorący temat, który może spowodować w niektórych krajach wzrost cen gier na platformie Steam. A o co dokładnie chodzi? Komisja Europejska oskarża niektórych wydawców o zagrywki monopolowe. Proceder ten ma związek z blokadą regionalną. A chodzi o to, że gracze z rozwiniętych gospodarczo krajów np. Niemcy, nie mogą kupić tańszej gry z mniej rozwiniętego kraju jakim np. jest Polska czy Czechy. Jak wiecie w takich krajach gry są czasem nawet tańsze o połowę i ich ceny są dostosowane do zarobków w danym regionie. Choć od dłuższego czasu wykluczyłbym z tego grona nasz kraj, bo ceny są porównywalne z tymi zachodnimi. Bądź co bądź, jeśli Steam przegra, to możemy spodziewać się wyrównania cen na naszą niekorzyść.
I tak w skrócie:
Otwarta beta Anno 1800 już 12 kwietnia, BF5 wprowadza mikrotransakcje, God of War wielkim tegorocznym zwycięzcą BAFTA.
I to byłoby na tyle.
Komentarze
Prześlij komentarz